Başlangıç / Dünya / Küçük Şehrin Dev Yapıtları

Küçük Şehrin Dev Yapıtları

ABD’nin Casey eyaletinin İllions kasabası Guinness rekorlarına doymuyor. 2500 nüfusu olan küçük bir kasaba dünyanın en büyük eşyalarının bulunduğu bir yer. 61 yaşındaki işadamı Jim Bolin tarafından kurulan Küçük Şehrin Büyük anıtlarından 8 tanesi Guinnes rekorlar kitabına girdi.

Jim Bolin, emeklilikte sonra yaşadığı yeri ayağa kaldırmak için yaptığı projenin parçası olarak dev oyuncakların tasarımını  ön plana aldı.

Bolin,  başlangıçta Casey’i haritada gösterecek şekilde rekor kıran bir öğe inşa etmek istiyordu ancak fikrini değiştirerek Guinness World Records kurallarına göre tamamen işlevsel olan sekiz muhteşem tasarladı.

Jim ve ekibi 2015 Ekim ayında 162.63 m³  büyüklüğündeki dünyanın en büyük posta kutusunu açtı.

Standart bir ABD posta kutusunun dev bir versiyonu, iç hacmi (162.63 m³) ve post standın içinde dahili bir merdiven var, böylece ziyaretçiler kutuya tırmanabiliyorlar.

Casey’in şehirdeki ticaret bölgesinde bulunan bu posta, postaları kabul edecek şekilde tasarlandı ve Jim, bu posta kutusunu posta geçmişi müzesi kurmak için iç mekan olarak kullanmayı planlıyor

Geleneksel ahşap ayakkabılar Hollanda kökenli, ama en büyük ‘Takunyalar’ Jim tarafından kasabaa armağan edildi.

3,5 m uzunluğunda, 1,77 m genişliğinde. 61 kat çamdan yapılmış ayakkabılar, her biri yaklaşık 680 kg ağırlığındadır.

Jim ve iki takım arkadaşı onları elektrikli testere ile oyduktan sonra zımparalanmış ve cilalanmışlardı. Buna benzer Sandalye, Kalem, Kuş Kafesi, Örgü Şişleri, birçok eser Jim tarafından kasabanın farklı yerlerinde sergileniyor.

Hakkında: Cüneyt Çelebi

Moscow State University - Bachelor Peoples' Friendship University of Russia - Master

Kontrol Ediliyor

18 Maddede Almanya’da hayat

Almanya’da Polislerin ve Taksicilerin en çok kullandığı araç Mercedes. Almanya’da herhangi birine yol sorduğunuzda gayet …

Bir Cevap Yazın