Başlangıç / Spor / Zirve yarışına devre arası

Zirve yarışına devre arası

Evet bu sene gerçekten nefes nefese geçen bir ilk yarı oldu.

Başlangıçta çoğu kişinin yarışta şans bile vermediği Abdullah AVCI’nın ekibi BAŞAKSEHİR spor ligi birinci bitirdi aslına bakarsanız bunu hakettiler.Sezon başından beri hocalarının dediklerini harfiyen uygulayan bir oyuncu grubu vardı ve çoğu maçlarında kendi futbollarını rakiplerine benimsettiler.Bunun yanında zirve yarışındaki rakiplerinden toplam 7 puan çıkarıp hic yenilmediklerini göz önüne alırsak bunu gerçekten hakettiler.

Lige yine çok iyi başlayan BEŞİKTAŞ ise 3 kulvarın yorgunluğunu son haftalara doğru iyice hissettiler ve takım ilk baştaki performanslarından çok uzak bir futbol sergiliyor ama ona rağmen ligi 2. Sırada ve liderin 1 puan gerisinde tamamladılar.

Geçen sezon kariyerinin en kotu performanslarından birini sergileyen fakat ona rağmen sezonu kupayla kapatan GALATASARAY maddi konudan da Uefa’nın radarında. Buna rağmen iddialı bir kadro kurarak lige çok iyi başladılar fakat içerde Trabzona yenilmeleri ve arkasından Fenerbahçe ve Başakşehir yenilgileri takımı biraz yavaşlattı bunun üzerine takımda sakatlıkların artması erenin forvette tek kalışı zora soktu fakat ilk yarıyı liderin 3 Beşiktaşin 2 puan gerisinde ve ezeli rakibi fenerin 2 puan önünde tamamladı.

Gelelim tarihinin en kötü başlangıcını yapan FENERBAHÇE’ye. Vitor’un takımı çöküşe götürmesi ve oyuncuların kafalarını toplayamamalari sonucunda çok kötü başladılar.Fakat Advocaat’in gelişi takıma sistemini oturtması sonucunda resmen şaha kalktı ve zirve yarışındaki rakipleri ile aradaki puan farkını büyük ölçüde kapattı.

Gelelim ikinci devre nasıl olacak ?

Benim fikrim büyük derbileri kendi evinde oynayacak olan GALATASARAY eğer iyi bir teknik direktör,forvet ve defansa takviye yaparak ligin sonunda şampiyonluğu göğüsleyecek.

Bakalım tahminim tutacak mı?

Şampiyon kim olacak ?

 BAŞAKŞEHİR iyi gidişini devam ettirebilcekmi ?                                              

Avrupa yorgunu iki takım FENERBAHÇE ve BEŞİKTAŞ bakalım neler yapicak ?

Hep beraber izleyip görelim …

Hakkında: Mehmet Tunçkın

Anestezi ve Reanimasyon Teknisyeni

Kontrol Ediliyor

Müthiş Başlangıç

Lige verilen aranın ardından takımlar bu hafta yeniden sahne aldı . İlk olarak perdeye lider …

Bir Cevap Yazın